Ekologia

Blog

Posted by admin On Luty - 10 - 2015

Profesjonalna gra menedżerska to w wielu przypadkach Kulminacyjny moment odpowiadającego na potrzeby kursantów wykładu menedżerskiego czy spotkania coachingowego. To właśnie z tej przyczyny właściciele firm doradczych musza niejednokrotnie poświęcić ładnych kilka dni nad stworzeniem autorskiej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Następnie próbują zastrzec prawa autorskie tak by potem certyfikować kolejnych trenerów. Przychody z cieszących się wzięciem ćwiczeń mogą nieraz dochodzić do dwustu tysięcy PLN w skali roku. Oczywiście trzeba odliczyć to co wykażemy na formularzu PIT. Tak czy siak jest się o co bić. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż ponad stu trenerów na terenie naszego kraju utrzymuje się przede wszystkim ze sprzedawania gier.
W portalu Goldenline trwa właśnie debata w której czytelnicy portalu toczą potyczki w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego naruszenia praw autorskich. Dialog i wymiana argumentów toczą się w pokoju czata dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia podniosły ciśnienie toczących spór kadrowców. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów wyrobione zdanie. Analizowane są możliwości zaangażowania prokuratora. Warto samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – problem praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest stary jak historia i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Wykładowcy ealizujący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy symulacje biznesowe mają ciężki orzech do zgryzienia. Także prawodawstwo unijne nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do debaty.

Comments are closed.